Balsamacja

W naszej ofercie proponujemy korzystanie z usługi balsamacji zwłok. Nasi wykwalifikowani pracownicy wykonują ten zabieg przy użyciu najwyższej jakości preparatów oraz kosmetyków do balsamacji.

W jakim celu wykonuje się balsamowanie?

Zabieg polega na dezynfekcji, konserwacji i kosmetyce zwłok. Dzięki przeprowadzonym czynnościom oraz zastosowanym środkom ciało zmarłego dobrze prezentuje się podczas ceremonii pogrzebowej – to sprawia, że bliscy oraz osoby żegnające zmarłego będą wspominać go w sposób ciepły, przynoszący na myśl najlepsze wspólnie spędzone chwile.

Po balsamacjizwłoki nie wydzielają przykrych zapachów oraz zachowują niezwykle naturalny wygląd. Po zabiegu ciało zmarłego nie ulega procesom gnilnym i przemianom pośmiertnym.

Kiedy warto decydować się na balsamowanie?

Ciało poddane balsamacji może być eksponowane w temperaturze pokojowej przez długi czas bez obawy, że działanie niekorzystnych zjawisk zmieni wygląd zmarłego.

Sposób ten jest szczególnie przydatny w przypadkach wystawienia publicznego, transportu zwłok na dużych odległościach, konieczności przechowania ciała w chłodni przez dłuższy czas lub przy braku dostępu do chłodni. Zabieg ten nie przeszkadza w późniejszej kremacji zmarłego.

Co to jest balsamacja zwłok?

Balsamacja zwłok jest to zabieg, który pozwala na zahamowanie rozkładu ciała zmarłego, niweluje widoczne objawy choroby, na którą cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci (tj. plamy opadowe, sine uszy, paznokcie).

Balsamacja zwłok, niezwykle popularna na zachodzie Europy, zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego chowania zmarłych. Gwarantuje ona przywrócenie naturalnego wyglądu zmarłego, który nie będzie powodował traumatycznych przeżyć wśród osób uczestniczących w pochówku. Co więcej, balsamowanie zwłok warto wykonywać zarówno ze względów  estetycznych, jak i sanitarnych.

Nasi wykwalifikowani pracownicy wykonują zabieg balsamacji zwłok przy użyciu najwyższej jakości preparatów oraz kosmetyków do balsamacji. Balsamacja zwłok, niezwykle popularna na zachodzie Europy, zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju.

Balsamacja zwłok jest to zabieg, który pozwala na zahamowanie rozkładu ciała zmarłego, niweluje objawy choroby, na którą cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci (tj. plamy opadowe, sine uszy, paznokcie). Po balsamacji zwłok ciało zmarłego nie wydziela przykrych zapachów oraz zachowuje niezwykle naturalny wygląd. Po zabiegu ciało nie ulega procesom gnilnym i przemianom pośmiertnym, może być eksponowane w temperaturze pokojowej przez długi czas bez obawy, że zajdą niekorzystne zjawiska zmieniające wygląd zmarłego. Zabieg jest szczególnie przydatny w przypadkach wystawienia publicznego, transportu zwłok na dużych dystansach kilometrów, konieczności przechowania zwłok w chłodni przez dłuższy czas lub przy braku dostępu do chłodni. Balsamacja zwłok nie przeszkadza w późniejszej kremacji ciała zmarłego.

Zlecenie balsamacji (pobierz dokument)